Nowy Smartfon założyciela Android zaokrąglony i bez kantów

Każdy kto śledzi za aktualnościami Android zna Andy’ego Rubina jako założyciela Android. Jego startup został kupiony przez Google i w ciągu kilku lat Android stał się dominującą platformą mobilną. Jakiś czas temu Rubin opuścił Google, aby zajmowac się  innymi projektami, w wyniku czego ostatecznie stworzył startup dla smartfona o nazwie Essential. Firma od swego początku działa w tajemnicy, ale Rubin zapowiedział swój pierwszy telefon już na drugi dzień. Jeśli były jakiekolwiek wątpliwości o tym, czy 2017 rok był rokiem zaokrąglonych krawędzi, to teraz już nie.

 

Nie wiemy o tym tajemniczym telefonie Android więcej, niż w poprzednim tygodniu.  Właściwie widzieliśmy tylko mały kawałek. Ale to i tak było ciekawe. Wyświetlacz ma zaokrąglon kąt tuż przy krawędzi telefonu. Jakby było tam kilka milimetrów otoczki wokół wyświetlacza.

 

To jest górna część telefonu, gdzie zazwyczaj mieści się łącze do słuchawek i kamera. Nie wiem jak ze słuchawkami, ale przednia kamera może być umieszczona na dole telefonu. Kilka urządzeń miały bardzo cieńkie otoczki na trzech stronach, z jedną dużą na dole. Mam jednak nadzieję, że to nie jest to, co robi Essential. Jest to nudne i nie wygląda najlepiej. Ergonomia telefonu jest również lepsza gdy otoczka jest zbilansowana.

Taka podstawowa estetyka, z zaokrąglonymi krawędziami i wąską otoczką zaczyna być popularną w tym roku. LG G6 i Galaxy S8 mają ją. W GS8 również dodano zaokrąglony panel, aby pozbyć się widocznej otoczki. Jest to konieczne, gdyż ludzie chcą większe wyświetlacze, ale nasze ręce się nie powiększają. To, oczywiście, czyni telefony trochę trudniejszymi w trzymaniu bez dotykania ekranu. Potrzebna jest  technolgia Smart palm-rejection.

Essential wdarł się do zatłoczonej branży, gdzie nawet niektóre więksi producenci smartfonów mają problem z konkurencją. Spółka ma jedynie około 40 pracowników i nieujawniony kapitał podwyższonego ryzyka. Inwestorzy mają nadzieję, że doświadczenie Rubina w Android pomoże Essential wyróżnic się na tle innych producentów oryginalnego sprzętu. Wcześniejsze pogłoski wskazywały na modułowe wzornictwo, które może być ryzykowne. Telefony modułowe były już sprawdzone kilka razy, najlepszym z nich według nas okazał się Moto Z.

Nie wiemy, ani kiedy pojawi się tajemniczy telefon, ani jego ceny. Wiemy tylko, że on nię będzie kątowy. Kąty są takie zeszłoroczne.Dodaj komentarz

Demos

Layout

Wide
Boxed