ADATA wprowadza na rynek dysk XPG SSD SX950 i obudowę EX500

ADATA Technology, wiodący producent wysokowydajnościowych modułów DRAM, produktów opartych na pamięci flash NAND i akcesoriów mobilnych ogłosił dziś wprowadzenie na rynek dysków XPG SSD SX950 wraz z towarzyszącą mu, nawiązującą wyglądem do gier komputerowych, obudową EX500.

Wyższa gęstość, lepsza wydajność i wiarygodność dysku z eleganckim designem, który na pewno spodoba się graczom.

Wyposażony w pamięć 3D MLC NAND o pojemności 960GB, obsługiwany przez kontroler SMI nowy dysk SX950, używa typowej dla ADATY płytki drukowanej i wspomagany jest przez doskonały chip sortujący proces celem zapewnienia jego efektywności w trudnych nawet warunkach. Producent gwarantuje 560MB/s prędkości odczytu i 530 MB/s prędkości zapisu. Obudowa dysku wygląda jak typowe urządzenie XPG, widać, że jest przeznaczona dla graczy i case modderów. EX500 ma dość żywy, acz nieco szorstki i agresywny design. Jest wyposażona w odstępniki i wsporniki celem ułatwienia jej montażu do komputerów stacjonarnych i notebooków. Użytkownikom, którzy chcieliby używać SX950 jako zewnętrznego narzędzia do przechowywania danych, obudowa EX500 zapewnia elegancki wygląd, trwałość i bezproblemowość instalacji. Może zostać podłączona do komputerów stacjonarnych, notebooków i konsoli gier za pomocą USB 3.1.

Gracze korzystają z zalet pamięci 3D NAND

ADATA kontynuuje swoją podróż do pamięci ?stosowej?, lub pamięci 3D NAND. Dzięki temu nowowprowadzane modele pojemnych dysków SSD nie są znacznie droższe od tych funkcjonujących dotychczas. SX950 używa trwałej pamięci 3D MLC NAND i kontrolera SMI. Klienci mają do wyboru pojemność na poziomie 240GB, 480GB i 960GB. Pamięć 3D jest nie tylko gęstsza (większa pojemność), ale także o około 10% szybsza od pamięci 2D. Tym sposobem SX950 deklasuje swojego poprzednika, SX930 ? gwarantuje bowiem szybkość odczytu na poziomie 560MB/s i szybkość zapisu na poziomie 530 MB/s.

Optymalizacja dysku na potrzeby aplikacji przeznaczonych dla graczy

Kontroler SMI i typowy dla ADATY firmware zostały przetestowane za pomocą wymagających komputerów i konsol. SX950 posiada funkcję SLC Cache i DRAM Cache Buffer. Zapewnia to szybkość i wytrzymałość w szczególnie obciążających dla urządzeń momentach, jak przesyłanie gier w otwartym świecie graczy, przesyłanie tekstur czy ładowanie dużych obszarów danych. By przedłużyć ?lifespan? dysku, ADATA umieszcza w firmwarze algorytmy do kształtowania danych i moderowania stopnia zużycia. Istnieje też możliwość integracji dysku w macierzy RAID.

Kompletny pakiet narzędzi ułatwiających instalację

W przeciwieństwie do podstawowych wersji SSD, model SX950 spełnia standardy XPG występując w wersji pełnej. W opakowaniu użytkownicy mogą znaleźć 2.5-milimetrowy ochraniacz, by SX950 mógł łatwo wślizgnąć się do 7mm lub 9.5 mm zatoki w ultrabookach lub notebookach. Użytkownicy komputerów stacjonarnych mogą zdecydować się użyć 3.5? wspornika i zestawu montażowego. Jednym słowem, SX950 ma w zestawie narzędzia umożliwiające sprawną i szybką instalację na komputerach stacjonarnych dla graczy i notebookach. Tym, co ponadto daje nabywcom urządzenia komfort psychiczny jest 6-letnia gwarancja jakości.

EX500: obudowa dysku dla graczy

Pasująca do każdego dysku 2.5? (SSD i HDD), obudowa EX500 to utrzymana wizualnie w dość agresywnym stylu obudowa, przeznaczona dla pasjonatów gier komputerowych poszukujących odpowiedniego narzędzia ekspansji pojemności pamięci. Nie wymagająca żadnych narzędzi instalacja, bezpieczny system zamykania i odporna konstrukcja czynią to narzędzie idealnym dla graczy realizujących swoją pasję w domu i poza nim. Zastosowane tu USB 3.1 gwarantuje szybkość, a podłączenie ?plug and game? – kompatybilność z PS4, Xbox One i PC.

Dostępność

Dyski SX950 i obudowy EX500 będą dostępne w serwisie Amazon.com i Newegg.com.Dodaj komentarz

Demos

Layout

Wide
Boxed